BLUESKY AWARDS 2024 – Başvuruları Başladı!

Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası Havacılık Ödülleri hakkında tüm merak ettiklerinizi cevapladık.

Genel Bilgiler

Yanıtları belirtilen sorularda aklınızdaki soruya yanıt bulamadıysanız, lütfen iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşınız.

Bluesky Awards kaç alanda ödül yarışması düzenler?
Bluesky Awards (Havacılık Başarı Ödülleri & Havacılık Proje Ödülleri) olmak üzere 2 alanda uluslararası ödül yarışması gerçekleştirir. Bluesky Awards sonuçları ise Halk oylaması ve/veya Jüri üyeleri değerlendirmeleri neticesinde belirlenir. Ödül yarışması sonuçları eş zamanlı olarak aynı tarihte açıklanır.
Bluesky Awards başvuruları ne zaman ve nasıl yapılıyor?
Bluesky Awards için belirlenen kategorilerimize uygun aday olduğunuzu düşünüyorsanız web sitemizin organizasyon takviminde başvuru yapmanız ve başvuru formu bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Başvurunuz sonrası e-posta adresinize otomatikman geri bildirim mesajı iletilecektir. Web sitemizde başvurunuz için gerekli bilgilendirmeler mevcuttur. Başvurunuz ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Bluesky Awards ödül organizasyonuna başvuru Ücretli midir?
Bluesky Awards (Havacılık Başarı Ödülleri & Havacılık Proje Ödülleri) olmak üzere 2 alanda uluslararası ödül yarışması gerçekleştirir. Belirtilen 2 alan için de başvurular ÜCRETSİZDİR.
Yarışma kategorileri hakkındaki detayları nasıl öğrenebiliriz?
Bluesky Awards - Üst Menü kısmından / 2023 / 2023 Başvuru / Havacılık Başarı Ödülleri /veya/ Havacılık Proje Ödülleri / kategori adresinden öğrenebilirsiniz ve başvurunuzu yapabilirsiniz.
Birden fazla kategoriye farklı projeleri ile aynı adaylar başvuru yapabilir mi?
Evet, birden fazla kategoriye farklı projeler için aynı adayın başvurması ve değerlendirilmesi mümkün.
Henüz projemiz yapım aşamasında, adaylık başvurusu yapabilir miyiz?
Başvuruların son tarihine kadar projenizin tamamlanmış ve yayına alınmış olması gerekmektedir.
Yurtdışı aday başvuruları kabul edilir mi?
Evet. Yurtdışı aday başvuruları 2022 yılı itibariyle kabul edilmektedir. Yurtdışı aday başvuru talepleri www.blueskyawards.com/en İngilizce web sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Bluesky Awards kazananları uluslararası ödül almaya hak kazanır.
Organizasyon politikalarını ve şartlarını nereden öğrenebiliriz?
www.blueskyawards.com/ web sitemizden 'Hakkımıza' kategorisinin 'Koşullar ve Şartlar' alt kategorisi bölümünden ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.
Web sitenizin İngilizce ve Türkçe olması ne anlama geliyor?
Bluesky Awards, Türkiye/İstanbul merkezli bir uluslararası ödül organizasyonudur. Bu nedenle, Bluesky Awards Türkçe/TR ve İngilizce/EN olmak üzere 2 farklı dilde yayın yapar. Amacımız; Küresel havacılık endüstrisinde başarıyı, mükemmelliği Bluesky Awards ödülleriyle tescillemek, ulus ötesine ve mavi gökyüzüne taşımak.
Başvuru sonrası adaylığımız görünmüyorsa ne yapmalıyız?
Öncelikle ilgili ödül alanınızı ve başvuru kategorinizi belirlemeniz gerekmektedir. Uygun alan ve kategorinizi belirlendikten sonra BAŞVUR butonunu tıklayarak BAŞVURU FORMU’nu eksiksiz doldurup gönderiniz. Başvuru sonrası hiçbir geri bildirim almadığınız takdirde, lütfen hemen bizimle iletişime (info@blueskyawards.com) geçiniz.
Başvuru yapan adaylar veya finalist adaylar web sitenizde açıklanıyor mu?
Hayır. Başvurular uygunluklarına göre öncelikle Bluesky Awards ekibi tarafından değerlendirilme sürecine alınır. Değerlendirilme süreci tamamlandıktan sonra finalist adaylar SMS ve/veya E-mail ile bilgilendirilir. Tüm aşamalar SMS ve/veya E-mail olarak tüm adaylara bildirilir. Çünkü Bluesky Awards ailesi olarak prestijinizi ve markanızı önemsiyoruz.
Kazananlar web sitenizde açıklanıyor mu?
Evet. Öncelikle başvurular uygunluklarına göre değerlendirilme sürecine alınır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra finalist adaylar belirlenir. Organizasyon takvimi baz alınarak, yarışmacı adaylar belirtilen süreçler de SMS ve/veya E-mail ile bilgilendirilir. Halk ve/veya jüri oylaması neticesinde KAZANANLAR web sitemiz ve tüm networking ağlarımızda açıklanır. Kazananlar için 2 dilde prestijli ve muazzam bir ödül töreni düzenlenir.

Oylama ve Kazananlar

Bir kategoride oylamaya sunulacak en az yarışmacı aday sayınız nedir?
Herhangi bir kategoride başvurularda yeterli sayıda aday olmaması durumunda, ilgili kategori için başvuru yapan adaylar arasından değerlendirme yapılır veya jüri üyeleri tarafından alınan karar ile iptal edilebilir. Bluesky Awards ödül yarışmasında bir kategoride başvuru ve değerlendirme süreçlerinde 10'dan az aday olması durumunda o kategori için başvuru yapan adaylar jüri oylamasına sunulur. Bir kategoride 10'dan fazla başvuru olması durumunda, başvuru değerlendirme sonucunda her kategoride en yüksek oyu alan en fazla 3 finalist onaylanır ve Halk oylamasına sunulur. (‘’Havacılık Proje Ödülleri’’ için halk oylaması düzenlenmez.)
Bluesky Awards Halk oylaması nasıl yapılacak, kimler oy verecek ?
Bluesky Awards başvuru ve başvuru değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra finalist olarak belirlenmiş adaylar Bluesky Awards organizasyon takviminde belirtilen tarihler arasında “Halk ve/veya Jüri Oylaması” sunulur. Halk Oylaması, finalist olarak belirlenmiş tüm adayların, herkese açık olarak, internet kullanıcılarının Facebook, Twitter ve/veya Google hesaplarıyla giriş yaptığı, her bir platform için 1 oy hakkı sunulan, her kategoride en fazla 1 adet adaya oy verdiği ve Halk Oylaması süreci sonunda, her kategori için en yüksek oyu alan projenin, kategori bazlı “KAZANANLARIN” seçildiği süreci kapsamaktadır. (Her bir kategori için 10'dan az finalist/aday olması durumunda tüm başvurular Jüri oylamasına sunulur.)
Halk oylamasına adaylar tarafından oy yönlendirmesi yapılabilir mi?
Evet, her aday yarıştığı kategori için oy kullanma yönlendirmesi ve paylaşımlar yapabilir. Fakat her bir platform için 1 oy hakkı ve her kategoride en fazla 1 adet adaya oy kullanma hakkı sunulur. Fakat Havacılık Başarı Ödülleri'nde her bir kategori için istenilen başvuru sayısının olmaması durumunda jüri komisyonuna değerlendirme kriterleri çerçevesinde sunulur ve oylama sonucunda kazananlar açıklanır.
Aynı kategoride iki adaya eşit oy çıkması halinde ne yapılacak?
2 finaliste eşit oy çıkması halinde her iki adaya da ödül verilecektir. Tekrar değerlendirme ya da kura çekimi yapılmayacaktır.

Ödül Töreni

Bağımsız İlk ve Tek Uluslararası Havacılık Ödülleri Organizasyonu ‘Bluesky Awards’

1. Aşama: Sonuçların Duyurulması
Bluesky Awards ''Halk & Jüri Oylaması süreci'' sonunda, her kategori için en yüksek oyu alan adayın, kategori bazlı “KAZANANLARIN” seçildiği ve sonuçların duyurulduğu süreci kapsamaktadır. Bluesky Awards ödül yarışması sonuçları web sitemiz, tüm sosyal ağlarımız (facebook, twitter, instagram, youtube,linkedin vb.) ve anlaşmalı diğer ağlarda DIJITAL platform ağlar aracılığıyla eş zamanlı olarak en görkemli şekilde duyurulacaktır. Kazananlar web sitemiz, sosyal medya hesaplarında ve anlaşmalı basın ajansları aracılığıyla da ilan edilecektir. Ayrıca ödül töreni sonuçları 2 dilde (TR/EN) ulusal ve uluslararası servis edilecektir.
2. Aşama: Ödül Töreni
Bluesky Awards organizasyon takviminde belirtilen adres, tarih ve saat de ‘’Bluesky Awards’’ kazananları için görkemli ve prestijli Ödül Töreni düzenlenecektir ve ayrıca kazananlara ödülleri sahnede takdim edilecektir. Bluesky Awards, ödül töreni web sitemiz, tüm sosyal ağlarımız (facebook, twitter, instagram, youtube,linkedin vb.) ulusal ve uluslararası prestijli mecralar da eş zamanlı duyurulacaktır. Bluesky Awards, tüm hakları saklı kalmak koşuluyla ayrıca herhangi bir kategoride aday başvuruların sayısına göre, ödül derecelendirme ve ödüllendirme sayısı veya şekli v.s haklarını saklı tutar. ÖNEMLİ NOT: Ulusal ve Uluslararası Mücbir sebepler söz konusu olduğunda; Deprem, COVID-19 salgını v.b belirlenen organizasyon takvimini en doğru ve prestijli şekilde organize eder.
Dijital Marketing
Bluesky Awards, Havacılık endüstrisinin tüm önemli sektörlerine ve hedef kitlesine alanında uzman dijital partnerları aracılığıyla dijital ortamda, dijital teknolojiler kullanarak ulaşır. Bluesky Awards Ulusal ve Uluslararası etkileşimli dijital marketing stratejileri ile milyonlara ulaşarak gökyüzüne imzasını atmayı ve yıla damgasını vurmayı hedefler. Bluesky Awards ödül töreni sonuçları 2 dilde (TR/EN) ulusal ve uluslararası servis edilecektir. Bluesky Awards ile yıla damganızı vurmaya hazır mısınız?